História

2010

Skupina opäť posiluje - prichádza bassmajster Juraj Griglák a gitarový mág Peter Binder.

2009

Skupina sa so zmenenou tvárou vracia! Do skupiny prichádza mladá speváčka Zuzana Mikulcová, poslucháčka Pražské konzervatoře - odbor populárna hudba - a víťazka súťaže Nové tváre slovenského jazzu 2009, a bubeník Roland Uškovitš.

2006

Po desaťročnej prestávke skupina Sanyland obnovuje svoju činnosť v zložení : Sany, Ivan Polák, Andrej Hruška, Martin Zajko, Ajdži, Katka Fečová a Jakub Hitrich.
Sanyland prichádza na scénu s novým projektom s podstatne zrelším obsahom a neliehavejšou chuťou vyjadriť svoje pocity. Na tvorbe repertoáru sa po textovej a hudobnej stránke okrem Sanyho a ostatných členov skupiny výrazne podieľa aj nová mladá speváčka: - Katka Fečová - so svojím expresívnym hlasom, ovplyvnená štýlmi od grunge, rock, funky, blues, jazz, soul ktorá sa momentálne venuje tiež opernému spevu v SND ako členka externého zboru.
Druhou, novou, mladou neprehliadnuteľnou tvárou v Sanylande je el.gitarista: - Andrej Hruška - známi z pôsobenia v jazzových, popových či alternatívnych zoskupeniach : Sisa´s Food, Daily Jazz, Equinox, Hurry Up!, The City, Save The Cookie, Nikky Tresor, FTC, Motaba a Tina.
- Jakub Hitrich - hráč na bicie nástroje ktorý bol prijatý na štúdium na prestížnu jazzovú školu /Berklee College Of Music/ v USA na ktorú ak všetko zaklapne nastúpi v septembri r.2007. Takisto sa podielal na viacerých projektoch na domácej scéne.
V máji toho roku v Kuřimi skupina Sanyland zahájila svoju koncertnú činnosť účasťou na Konkurze /súťažnej prehliadke/ skupín bojujúcich o postup na medzinárodný festival Zahrada v Náměšti na Hané /6.- 8.7.2006/ v ktorom boli porotou vybratí čím dostali možnosť zabojovať o prestížne ceny - Krtečky. Skupina Sanyland od začiatku pôsobila svojim mixom popu, ,rocku, jazzu a blues, ale predovšetkým muzikantskou istotou a speváckymi a inštrumentalistickými výkonmi na slovenskej scéne ako zjavenie. Vďaka výraznému akustickému zvuku ho "kooptovalo" folkové publikum ale aj publikum otvorené novým nadžánrovým vplyvom tak všadeprítomným práve v súčasnej hudbe.

1996

Účinkovanie na festivaloch Záhrada v Strážnici, Folky-Nefolky na hrade Helfštýn, Janouškovo Ústí, Svojanovská Hláska, Prázdniny v Telči ...K najinspirujúcejším momentom sa pre Sanyland stáva odohratie koncertného turné ako predkapela Jaroslava Nohavicu v rámci projektu "Divné století ", kde sa predstavila širokému českému aj slovenskému publiku (Lucerna Praha, Brno, Telč, hala Pasienky Bratislava, Nitra, Piešťany ). Následná ponuka Víta Sázavského a Zdeňka Vřešťála na produkovanie albumu Sanylandu však zostala nenaplnená, keďže sa skupina potichu vytratila zo scény /1997/. Hlavným z dôvodov odmlčania sa bola chuť a túžba jednotlivých členov siahnuť po zmene, skúsiť hľadať, experimentovať a realizovať sa v nových hudobných projektoch. Ajdži s Maťkom sa etablovali nielen ako výborní štúdioví hráči ale aj ako členovia skupín Dlhé Diely či kapely Jany Kirschner, Soni Horňákovej, Petra Lipu, Richarda Műllera, EMT Smile a naostatok aj vo vlastnej duo formácii Slide&Udu v ktorej vydali doposiaľ dva CD nosiče svojich pôvodných, pôsobivých piesní. Ich produkčná spolupráca na albume S.Horňákovej bola ocenená hud.cenou Aurel v r.2005.
Silvia Josifoská pôsobí naďalej s viacerými formáciami ako výnimočná bluesová a jazzová speváčka, vydala dve CD s interpretovanými skladbami a takisto počuť jej hlas v projektoch kolegov u nás či za hranicami /duet v piesni s J.Nohavicom "Vánoce v Bratislavě", vokály na jeho albume "Moje smutné srdce", spolupráca na projekte P.Hammela atď./

1995
Skupina dostáva pozvanie od Romana Horkého, frontmana skupiny Kamelot a zúčastňuje sa ich exkluzívneho koncertu na brnenskom Velodrome konanom pri príležitosti ich 15.výročia úspešného pôsobenia na hudobnej scéne. V programe Štefana Skrúcaného a Mira Nogu "Apropo" hrá Sanyland aj pre poslucháčov Slovenského Rozhlasu /v ktorom dostal neskôr možnosť nahrať svoje demo snímky, ktoré sú zároveň jedným z mála ktoré sa z tohto obdobia dochovali/. Účinkovanie v programe "Noční vtáci live" s Jarom Filipom v rádii Twist sa pre obojstranné potešenie zachytilo na CD nosiči s tromi piesňami /Clown conscience, Great Escape, Yellov Bird/, ktoré sa ďalej prezentovali v hitparáde rádia Twist.

1994

Do skupiny prichádza Silvia Josifoská, speváčka s výrazným bluesovým prejavom a špecificky sfarbeným hlasom ktorá už má v tom období za sebou spoluprácu s muzikantmi ako Stano Počaji a Bos/s/a noha, Andrej Šeban či skupinou Bluesweiser. Jej príchod doplní zostavu na stabilnú paticu , ktorá sa v tom istom roku zúčastňuje 1. ročníku celoštátneho festivalu Country Rodeo V Starej Turej, kde získava titul laureáta festivalu. V spolupráci s televíznou stanicou VTV a štúdiom Ebony, Sanyland točí videoklip k piesni Snowblind, ktorá dlhodobo boduje v súťažnej hitparáde Ebony a následne dostáva možnosť sa prezentovať aj u našich susedov v Country hitparáde Jiřího Brabce v ČT.

1993

Bratislava - založenie skupiny Sanyland v zložení : Sany, I.Polák, M.Zajko, Ajdži